چیپ پردازش تصویر HDMI

تولید و ذخیره انرژی در خانه
فوریه 18, 2018

چیپ پردازش تصویر HDMI

چیپ پردازش تصویر روی کابل HDMI

تصاویر کامپیوتری، بصورت قطعات ریزی بنام «پیکسل» نمایش داده می‌شوند. محدود بودن تعداد این پیکسل‌ها، نقایصی را در تصویر نهایی ایجاد می‌کند که aliasing از جمله آن‌ها است. aliasing کیفیت تصویر را پایین می‌آورد و در اثر آن، ایراداتی نظیر دندانه‌دار شدن لبه‌های اشیاء در تصویر نمایان می‌شود و نرمی و پیوستگی آن‌ها از بین می‌رود. این مشکل بطور گسترده‌ای در بازی‌های رایانه‌ای دیده می‌شود و طی سال‌ها روش‌های متنوعی برای رفع آن پیشنهاد شده است که از این روش‌ها بطور کلی با نام anti-aliasing ( یا به اختصار AA) یاد می‌شود.
شرکت Marseille معتقد است که « کنسول‌های بازی، توان پردازشی کافی برای کاهش مشکل دندانه‌دار شدن را ندارند » و بهترین راهکار را استفاده از پردازشگر کمکی ویژه AA می‌داند. این شرکت با مجهز کردن کابل HDMI به یک پردازشگر ویدیویی از خانواده VTV-122x، سعی کرده است این نقص را پیش از ارسال تصویر به نمایشگر اصلاح کند. این کابل تحت عنوان mCable Gamer Edition با استفاده از این پردازشگر گرافیکی، الگوریتم CxAA ( یا Contextual Anti-Aliasing ) را اجرا کرده و لبه‌های دندانه‌دار را بطور قابل قبولی نرم می‌کند. منطبق کردن رزولوشن تصویر با نمایشگر، پشتیبانی از نرخ فریم‌های بالا و رساندن تأخیر به کمتر از ۱ میلی‌ثانیه، این کابل HDMI ویژه را به کابلی رؤیایی برای بازی‌دوستان تبدیل می‌کند.
این کابل علاوه بر دو کانکتور HDMI یک کانکتور سوم هم دارد که با اتصال به پورت USB ، توان الکتریکی لازم پردازشگر را تأمین خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *